Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Muzeum Zabawek

W Kudowie-Zdroju mieści się Muzeum Zabawek, w którym zgromadzono ponad 5 tysięcy zabawek pochodzących od czasów starożytności aż do lat 80-tych XX-wieku. Znajdują się tu zabawki z różnych zakątków Polski, Europy i świata. Wizyta w Muzeum Zabawek to świetny pomysł na spędzenie czasu w Kudowie-Zdrój z dziećmi. Choć prawdę mówiąc, rodzice odszukając w gablotach swoje zabawki z dzieciństwa będą bawić się tu równie dobrze.

 

ZWIEDZANIE MUZEUM ZABAWEK Z DZIEĆMI

 

Zabawki umieszczone są w gablotach w kilku pomieszczeniach na dwóch poziomach. Niektóre gabloty mają przyciski, które wprawiają miniaturowy świat w ruch!

Na wystawie znajdziemy lalki, teatrzyki domowe, zabawki blaszane, militaria, samochody, pociągi i klocki. Są tu także pierwsze komputery i konsole do gier.

 

GRA DLA DZIECI WYSZUKIWANIE

 

Ciekawym urozmaiceniem zwiedzania Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju z dziećmi jest gra w wyszukiwanie literek, które utworzą hasło. W kasie otrzymujemy tablicę ze wskazówkami, gdzie znaleźć litery hasła, na której zapisujemy odnalezione znaki. Nie jest to łatwe zadanie, ale z pewnością bardzo angażujące zarówno dzieci, jak i rodziców.

DODATKOWE ATRAKCJE W MUZEUM ZABAWEK

 

W ramach warsztatów organizowanych w długie weekendy, ferie i wakacje, dzieci mogą samodzielnie skonstruować ruchomy model drewnianej zabawki. Szczegóły i terminarz najlepiej sprawdzać na bieżąco na stronie muzeum. Z pewnością jest to ciekawa opcja dodatkowa.

Dla grup zorganizowanych możliwa jest organizacja lekcji muzealnych. Może po odwiedzeniu tego miejsca, zechcecie zorganizować taką lekcję dla klasy swojego dziecka?

 

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WIZYTĄ WMUZEUM ZABAWEK W KUDOWIE ZDROJU?

 

  • Muzeum Zabawek znajduje się w samym centrum Kudowy-Zdrój przy ul. Zdrojowej 46b.
  • Wstęp do Muzeum Zabawek jest płatny: 19 zł (os dorosła) i 15 zł (dzieci, młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści. Dzieci do 4. roku życia wchodzą bezpłatnie
  • Muzeum otwarte jest codziennie od 9 do 18 od maja do sierpnia. We wrześniu obiekt otwarty jest w godzinach 10 – 18, a od października do kwietnia muzeum czynne jest od 10 do 17.
  • Zwiedzanie jest uzależnione od stopnia zaangażowania. Ekspozycję można obejrzeć w kilkanaście minut, ale można też spędzić tu nawet 2-3 godziny.

Muzeum Zabawek w Kudowie

Muzeum Zabawek w Kudowie

Muzeum Zabawek w Kudowie

Muzeum Zabawek w Kudowie

Muzeum Zabawek w Kudowie

Muzeum Zabawek w Kudowie

Muzeum Zabawek w Kudowie