Park Dinozaurów – Karłów

Park Dinozaurów – Karłów

W Karłowie, małej miejscowości w Górach Stołowych, tuż przy wejściu na najpopularniejszy szlak na Szczeliniec Wielki  znajduje się atrakcja dla dzieci, która jest dobrym pomysłem na urozmaicenie górskiej wycieczki. To Park Dinozaurów, w którym umieszczono 30 figur olbrzymich gadów, a także prehistorycznych ssaków.

 

Park Dinozaurów w Karłowie jest najwyżej położonym Park Dinozaurów w Polsce i jednym z dwóch parków na Dolnym Śląsku.

 

Spotkać tu można m.in. Tyrannosaurusa Rexa, Celofoza, Styracosarusa, Struthiomimusa, Euplocefala, Mamuta, czy Tygrysa Szablozębnego. Figury wykonano w skali 1:1. Niektóre eksponaty osiągają nawet 20 metrów wysokości, a w połączeniu z krajobrazem Gór Stołowych robią naprawdę duże wrażenie. Podczas zwiedzania można stanąć oko w oko z potężnymi gadami, a także przybić piątkę z rodziną jaskiniowców.

Przy każdej figurze dinozaura znajduje się tablica informacyjna z łacińską nazwą gada, miejscem pochodzenia, krótką charakterystyką, a także ciekawostkami z ich życia.

Na terenie parku wytyczono alejki oraz postawiono ławki w zacienionych miejscach. Dużym atutem tej atrakcji są przepiękne widoki i panoramy na pobliski Szczeliniec Wielki. To dobre miejsce na odpoczynek przed lub po zdobyciu najwyższego szczytu Gór Stołowych.

Obok parku znajduje się także mały plac zabaw z huśtawką, bujakami, zjeżdżalnią i piaskownicą.

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WIZYTĄ W PARKU DINOZAURÓW W KARŁWOWIE?

 

  • Park Dinozaurów w Karłowie znajduje się niedaleko wejścia na szlak na Szczeliniec. To 11,5 km (19 min) od Kudowy-Zdroju, jadąc malowniczą Drogą Stu Zakrętów.
  • Po drodze do Karłowa warto zatrzymać się i pójść na krótkie spacery na punkty widokowe m.in. Fort Karola (link), Narożnik (link).
  • Atrakcja czynna jest codziennie od kwietnia do października od 9 do 18.
  • Bilety kosztują 5 zł w przypadku dzieci i 10 zł w przypadku dorosłych. Dzieci do 4. roku życia wchodzą na teren parku bezpłatnie.
  • Obiekt nie jest duży, a jego zwiedzanie może zająć około kilkunastu minut, ale i dłużej.
  • Tuż obok Parku Dinozaurów znajduje się Bar Dinuś oraz stoisko z pamiątkami.
  • W Karłowie znajduje się kilka płatnych parkingów.

Park Dinozaurów – Karłów

Park Dinozaurów – Karłów

Park Dinozaurów – Karłów

Park Dinozaurów – Karłów

Park Dinozaurów – Karłów