Szlak Ginących Zawodów

Co robić z dziećmi będąc w Kudowie-Zdroju? Szlak Ginących Zawodów + mini zoo 🙂

Szlak Ginących Zawodów to gospodarstwo, w którym zebrano przedmioty i wyposażenie związane z zanikającymi zawodami. Zwiedzanie obiektu rozpoczyna się od sztuki garncarstwa. Pracownik gospodarstwa pokazuje jak działa koło garncarskie i jak pracować z gliną.

W jednej z chat wyświetlany jest film, w którym pokazano, czym zajmowały się tajemniczo brzmiące dla najmłodszych zawody. Prócz tego zwiedzający mogą odwiedzić warsztat kowalski, warsztat tkacki, warsztat robótek ręcznych oraz Chatę Chleba. W tej ostatniej można kupić pajdę tradycyjnego chleba wypieczonego w piecu opalanym drewnem

Na terenie gospodarstwa znajduje się drewniany wiatrak. Wiatrak ten, który pochodzi z miejscowości Potok, był początkiem powstania gospodarstwa i rozbudzenia ciekawości właścicieli i gospodarzy.

 

MINI ZOO NA SZLAKU GINĄCYCH ZAWODÓW

 

Największą atrakcją na Szlaku Ginących Zawodów jest dziś mini-zoo. Spotkać tu można bażanty, koguty, kury, owce, kozy i jelenie, a także zwierzęta bardziej egzotyczne jak wielbłąd, czy małpy.

JAK DOJŚĆ DO SZLAKU GINĄCYCH ZAWODÓW PIESZO Z APARTAMENTÓW CAMINSKI?

 

Do Szlaku Ginących Zawodów można dojść zielonym szlakiem z centrum Kudowy-Zdroju. Szlak prowadzi przez malowniczy Park Zdrojowy oraz Górę Parkową aż do ulicy Kościuszki. Dalej należy kierować się za drogowskazami. Opcjonalną trasą jest spacer ulicą Moniuszki, która obchodzi Górę Parkową pozwalając na dojście do Szlaku Ginących Zawodów bez konieczności pokonywania wzniesienia.

Za kolei, żeby dojść do centrum, należy po wyjściu z apartamentów obrać żółty szlak (po wyjściu w prawo i znów w prawo na skrzyżowaniu), który doprowadzi nas do Parku Zdrojowego, gdzie rozpoczyna się zielony szlak. Cała trasa to około 3,2 km.

 

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WIZYTĄ NA SZLAKU GINĄCYCH ZAWODÓW?

 

  • Szlak Ginących Zawodów znajduje się przy ul. Bolesława Chrobrego 43A, 200 metrów od Kaplicy Czaszek i 2,4 km (ok. 5 min) od apartamentów CamInSki.
  • Atrakcja czynna jest codziennie od 10 do 18.
  • Bilety kosztują 21 zł w przypadku dorosłych, 14 zł w przypadku dzieci szkolnych, 10 zł w przypadku dzieci przedszkolnych. Dzieci do 4. roku życia wchodzą bezpłatnie. Dodatkowo płatne atrakcje, to wykonanie naczynia z gliny – 14 zł, a także pajda chleba ze smalcem – 4 zł.
  • Na terenie obiektu jest bezpłatny parking na kilkanaście samochodów.

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój

mini zoo Kudowa Zdrój

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój

Szlak Ginących Zawodów - Kudowa-Zdrój