ZOO Hradec Kralove

Zoo w Hradec Kralove

Jak dojechać do Zoo w Hradec Kralove? Co robić i jak zwiedzić ZOO Hradec Kralove? Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi jedynie godzinkę od Villi Cam’In’Ski 🙂

Zaledwie godzinę jazdy od Zieleńca mieści się jeden z ciekawszych i większych ogrodów zoologicznych w Czechach. Można tu stanąć oko w oko z lwem, żyrafą, czy kozą. Na terenie ogrodu mieszka 2730 osobników 274 gatunków zwierząt.

Ogród zoologiczny w Hradec Kralove jest ważnym ośrodkiem na świecie rozmnażającym afrykańskie gatunki, co stanowi próbę zapobiegnięcia wyginięciu niektórych gatunków zwierząt.

 

OGRÓD ZOOLOGICZNY

ZOO Dvur Kralove ma ponad 72 hektary, z czego aż 50 stanowią olbrzymie wybiegi dla zwierząt, na których zorganizowano safari, po którym można jeździć samochodem lub autobusem. Warto jednak nie ograniczać się tylko do niego i zwiedzić klasyczną część ZOO. Choć nie jest ona duża, jest bardzo ciekawie urządzona.

W ZOO prócz wybiegów zwierząt, jest duży plac zabaw, park linowy, wiele miejsc odpoczynku oraz punkty gastronomiczne. Dodatkowo dla najmłodszych zorganizowano zagrodę zwierząt, w której można karmić kozy kameruńskie i owce z Somalii. Ponadto organizowane są takie atrakcje jak przejażdżki na wielbłądzie, kucykach, dmuchańce, czy basen z pontonami.

 

AFRYKAŃSKIE SAFARI JOSEFA VAGNERA I LWIE SAFARI AFRIKATRUCK STOP

 

Wyróżnikiem ogrodu zoologicznego w Hradec Kralove bez wątpienia jest możliwość przejazdu własnym samochodem, Safaritruckiem albo Africabusem przez wybiegi zwierząt. Jest to możliwe w Afrykańskim Safarii Josefa Vagnera i Lion Safari. Trasa dla pojazdów ma około 5,5 km.

Duża przestrzeń oraz brak ogrodzeń sprawia, ze wizyta w zoo nabiera zupełnie innego znaczenia. Podczas safari przejeżdżamy wśród antylop, łosi, koni, kozłów, zebr, gnu, pelikanów, strusi, żyraf oraz lwów. Lion Safarii obejmuje 600 metrów tras wśród tych drapieżników. To jedyny taki obiekt w tej części Europy.

Warto jednak mieć na uwadze, że część safari jest dodatkowo płatna.

CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WIZYTĄ W ZOO W HRADEC KRALOVE?

 

 • ZOO Dvůr Králové mieści się w miejscowości Dvůr Králové w Czechach. Z Kudowy-Zdroju jest to zaledwie 54 km.
 • Obiekt jest otwarty dla zwiedzających codziennie od 9 do 21. Safari do 18.
 • Brak kontroli granicznej nie zwalnia z obowiązku posiadania dokumentów tożsamości ze zdjęciem (także, albo szczególnie, dla dzieci!).
 • W cenie biletu jest także możliwość zaparkowania na parkingu głównym!
 • Chcąc zwiedzić zarówno ogród zoologiczny jak i część safari, warto pamiętać o kupnie dwóch biletów. Bilety na część safari trzeba kupić osobno, stacjonarnie. Nie ma możliwości zwiedzania wyłącznie część safari tzn. że każdy odwiedzający musi mieć bilet do tradycyjnego zoo.
 • Ceny biletów do zoo najlepiej sprawdzić na stronie internetowej ZOO, bo są uzależnione od sezonu. W czerwcu 2022 cena biletu do głównej części ogrodu prezentowały się następując: 270 CZK (normalny), 210 CZK (ulgowy). Bilety rodzinne 2+ od 1 do 9 dzieci, to odpowiednio 240 CZK i 190 CZK. Bilety kupowane przez internet są tańsze (kup bilety przez internet: https://zoodvurkralove.axess.shop/Shop/Index/cs/79901). Dzieci do 3. roku życia wchodzą bezpłatnie. W kasie można płacić koronami czeskimi albo kartą. Tuż obok jest bankomat.
 • W kasie warto poprosić o mapę ZOO i safari. Znajduje się na niej lista zwierząt, które można spotkać w ogrodzie zoologicznym.
 • Bilety do Afrykańskiego safari i Lwiego Safari (zwiedzanie własnym samochodem, SafariTruck, Afrikabus) trzeba kupić stacjonarnie na miejscu. W przypadku chęci jazdy truckiem, czy busem, warto pójść tam jak najwcześniej, bo może okazać się, że zabraknie biletów nawet na późniejsze godziny. W czerwcu 2022 prezentowały się następująco: 370 CZK (samochod osobowy spalinowy), 180 CZK (samochód elektryczny), 90 CZK (1 osoba w Africa Truck – ok. 50 min przejażdżka), 70 CZK (1 osoba w Safari Truck – ok. 30 min przejażdżka, SafariBus nie przejeżdża przez teren lwów). Dzieci i studenci do 26. roku życia nie płacą za przejazd Safari Truckiem.
 • Na terenie safari nie wolno wysiadać z samochodów, a na wybiegach lwów trzeba mieć zamknięte wszystkie szyby!
 • ZOO można zwiedzać z psem (poza Safari). Bilet dla psa to koszt 100 CZK.
 • Na terenie parku jest kilka obiektów gastronomicznych.

ZOO Hradec Kralove

ZOO Hradec Kralove

ZOO Hradec Kralove

ZOO Hradec Kralove

ZOO Hradec Kralove

ZOO Hradec Kralove

ZOO Hradec Kralove

Duszniki Zdrój Muzeum Papiernictwa